Levné notebooky

další informace před nákupem - levné notebooky

nazisk.cz

...napiš a publikuj článek

 
 

Levné notebooky | rady a doporučení před nákupem levného notebooku | článek na weblogu nazisk.cz

Levné notebooky

Acer

Asus

Dell

Fujitsu Siemens

HP

IBM

Lenovo

MSI

Toshiba

Umax

Tento článek navazuje na původní informace o radách před nákupem levného notebooku a rozšiřuje jej o další informace.

Levné notebooky obecně

Právě na tomto místě připravujeme možnost umístění Vašeho odkazu k tématu článku, který je zde na weblogu publikován.

 

Předně je nutné upozornit, že nákupem levného notebooku nezískáte počítač vhodný na hraní nových a náročných 3D her. Běžné hry nemívají problém, ale 3D hry budou zpravidla použitelné ty jednoduší a to jen při správném nastavení. Pro ty složitější radši využijte herní kozoli XBox 360 nebo Playstation.
Běžné aplikace pro práci s textem, jednoduchou grafikou, hudbou, přehrávání MP3, videa nebo případné práce spojené s internetem bude levný notebook zvládat bezproblémově.

Před nákupem zvažte k čemu přesně bude notebook sloužit a co na něm chcete provozovat a podle toho uvážit výběr a nákup.

K otázce designu notebooku - to je čistě subjektivní záležitost a jen vy budete s notebookem pracovat a mít jej stále na očích, je to tedy jen na Vás jaký si zvolíte a koupíte. V případě levných notebooků, ale je to pravděpodobně to poslední kde si budete vybírat.

levné notebooky | asus
 

S kvalitou reproduktorů počítejte, že nebudou na vysoké úrovni a pokryjí tak jen základní ozvučení. V případe větších potřeb Vám budou muset posloužit třeba kvalitnější sluchátka. Pozor na nevhodně umístěné zdířky pro zapojení sluchátek - převážně je nevhodná přední strana notebooku.

Pokud jde o baterii, tak je vždy lepší její větší kapacita - čím více Wh [Watt hodina], tím lépe pro Vaši delší mobilitu notebooku.

 

Čeho se tedy vyvarovat při nákupu levného notebooku?

Zpravidla to je přesný opak od doporučení [uvedeny v první části článku]. Vyvarujte se modelům s procesorem Intel Celeron [vyjímku tvoří model Intel Celeron T1400, což je Core 2 Duo se starší výrobní technologií] zvláště tam kde operační systém bude Windows Vista.
Notebooky osazené pouze 512MB RAM [už i 1GB RAM paměti je dnes na pováženou], nezapomeňte, že integrovaná grafická karta bez vlastní paměti Vám z operační paměti vezme třeba až 256MB.
Pokud se jedná o harddisk, tak ty o 4200 otáčkách budou neúměrně brzdit spouštění jakékoliv aplikace na Vašem notebooku.

Na co si dát dále pozor?

V praxi můžete zjistit že hlasitost ventilátoru pro chlazení přesahuje rozumnou mez a nebo že výdechy pro teplý vzduch ven z notebooku mohou být na stranu, kde třeba používáte ruku s externí myší a práce s notebookem se tak stává nepříjemnou.

 

Také hrozí, že notebook může být ze spodní části natolik rozehřátý provozní teplotou, že jej není možné používat po delší době na kolenou, zvláště po jeho delší zátěži [třeba v případě hraní některých naročných her].
Případně při psaní na klávesnici nebo jen opíráním ruky o tělo notebooku vydává nepříjemné zvuky.
Jak již bylo zmíněno v předchozím článku, tyto vlastnosti je nutné vyzkoušet - pokud tedy máte možnost notebook otestovat ještě před samotným nákupem.

Operační systém a levný notebook

Pokud nebudete používat na levném notebooku Linux, doporučuji Windows XP před Windows Vista [za určitých podmínek lze provést legální downgrade z Windows Vista na Windows XP]. V případě použití Windows Vista je vhodné nechat na někom zkušeném úpravu a nastavení systému tak, aby se na levném notebooku stal co nejvíce použitelným.
Jestliže jste limitováni cenou a jako operační systém budete volit některou variantu Linuxu, pak pravděpodobně můžete zvolit některý z typů nejlevnějších notebooků na našem trhu.

Příslušenství a notebooky

notebooky | příslušenství - stojanynotebooky | příslušenství - myšinotebooky | příslušenství - kabelynotebooky | příslušenství - hdd

Pravděpodobně v případě delší práce se stane nepostradatelným pomocníkem klasická myš. Na delší práci je ovládání na touchpadu unavující a nekomfortní [pozor při výběru na notebooky s malým touchpadem nebo na špatně umístěnými tlačítky]. Pokud bude notebook přenášen nepodceňujte brašnu, která nejen že usnadní přenášení notebooku včetně periferií, ale i zabezpečí notebook při pádu. Na našem trhu je dostatek brašen, batohů a tašek pro notebooky.

Levné notebooky další informace

Odkaz na původní článek se základními informacemi na téma levné notebooky nebo recenze v kategorii počítače.

Kategorie / Štítky
levné notebooky počítače výpočetní technika software operační systémy windows linux hardware software netbooky monitory

autor článku pro nazisk.cz: aMk

 

Poznámka | Uveřejněné fotografie k článku levné notebooky mají pouze ilustrační charakter | Weblog nazisk.cz nemá s žádnou z uvedených společností spojitost, pouze informuje o možnosti nákupu levných notebooků | Přidávání nových komentářů k článkům je momentálně pozastaveno | Pro získání informací o tom jakým způsobem publikovat vlastní články zde na weblogu nazisk.cz získáte kliknutím na info v menu dole na stránkách.

 
 

copyright © 2oo8-2oo9 nazisk.cz

|